• Pasja drogą do sukcesu

• Oliwka Wróblewska z 1c to bardzo dobra uczennica, ale też bardzo aktyna dziewczynka.

Swoją „karierę sportową” rozpoczęła w wieku 2 lat, aktywnie uczestnicząc w zawodach rowerowych- na początku był to rowerek biegowy.

Kolejne lata 3-4 i 5-6 to głównie starty w zawodach rowerowych  na krótkich dystansach (Poland Bike Marathon/ Wieliszewski Crossing) oraz Gwiazda Północy-Cisowianka Mazovia MTB Marathon 4-ro dniowy wyścig na dystansie około 8-10km każdego dnia.

Podczas tych zawodów Oliwka wielokrotnie stawała na podium, także na jego najwyższym stopniu.
            Oprócz starów w zawodach rowerowych Oliwka czasami także brała udział w zawodach lekkoatletycznych- zarówno przełajach, zawodach ulicznych jak i na stadionie czy w hali. Z takich zawodów również bardzo często wracała z medalem czy pucharem.

Rozpoczęcie szkoły to zmiana kategorii wiekowej i nowe wyzwania.
            Ten sezon to głownie starty w;
            - Pucharze Mazowsza- to cykl zawodów organizowanych przez Warszawski Klub Kolarski, na którym można spotkać zawodników z całej Polski. Trasy są dość wymagające, charakteryzują się dużą ilością zjazdów i podjazdów, wyścig rozgrywany jest na pętlach i ma około 1km długości dla dzieci w wieku do 8 lat.
            - Poland Bike Marathon, to prostrzy technicznie, ale za to zdecydowanie dłuższy wyścig, trasa zwykle ma ok. 8-10km
            - Wieliszewski Crossing, to zawody rowerowe i biegowe na dystansie 800m, Oliwka jest stałą bywalczynią na tej imprezie, często stając na najwyższym stopniu podium.
            Sezon dopiero się rozkręca a Oliwka razem z nim. Już wielkorotnie Oliwce udało się stanąć na podium w tym sezonie i trzymamy kciuki za jeszcze lepszą drugą część sezonu.

Nowa galeria Pasja drogą do sukcesu została dodana do albumu fotograficznego

• O Gruzji słów kilka

• W maju kolejny raz odwiedziła nas Ana, która przyjechała z Gruzji i odbywa w Polsce wolontariat. Tym razem opowiedziała o swoim kraju uczniom klas siódmych i trzecich. Zdjęcia można obejrzeć w galeriiDziękujemy za wizytę i do zobaczenia wkrótce!

• Zielona szkoła klas 6a i 6b

• W dniach 9-11 maja klasy 6a i 6b uczestniczyły w zielonej szkole, podczas której zwiedzili ruiny zamku w Olsztynie, Rezerwat Przyrody Parkowe oraz Kraków. Nie zabrakło czasu na całodniową zabawę w Energylandii oraz wspólną integrację w ośrodku. Zdjęcia z wyjazdu można zobaczyć w galerii: Zielona szkoła klas 6a i 6b

• Europejskie podchody w Parku Obwodu AK

• W ramach warsztatów "Młodzi Warszawiacy - Obywatele Europy" wolontariusze z klas siódmych przygotowali europejskie podchody dla swoich młodszych kolegów i koleżanek. Wspólna zabawa w parku dała wszystkim wiele radości i sprawiła, że w ciągu kilku godzin podróżowaliśmy między Polską, Francją, Hiszpanią i Włochami.

Zdjęcia można obejrzeć w galerii Europejskie podchody w Parku Obwodu AK

• Teatr w klasie - projekt w klasach 4

• Uczniowie klas czwartych na lekcjach języka polskiego realizowali projekt ,,Teatr w klasie".  Mieli za zadanie przygotować inscenizację na podstawie ,,Bajki o rybaku i rybce”. Pracując w grupach, podzielili się rolami. Bardzo trudnego zadania podjęli się uczniowie, którzy mieli przygotować scenariusz zawierający: podział na sceny, dialogi między postaciami, tekst narratora.  Inni chętni czwartoklasiści przygotowali  rekwizyty, dekoracje i kostiumy, wykazując się niezwykłą kreatywnością.  Nie byłoby spektaklu, gdyby nie aktorzy – ci, musieli swoich ról nauczyć się na pamięć. Na scenie czuli się bezpiecznie, wiedzieli, że w każdej chwili mogą liczyć na pomoc suflera. Nad całością czuwali reżyserzy poszczególnych spektakli. Wszyscy z powierzonych zadań wywiązali się znakomicie.  Gotowe przedstawienia mogli podziwiać zaproszeni goście: Pani Dyrektor oraz  uczniowie  klas pierwszych z wychowawcami.

Nowa galeria Teatr w klasie - klasy 4 została dodana do albumu fotograficznego