Cyfrowa szkoła
W dniach 21-25 października nasza szkoła brała udział w międzynarodowym wydarzeniu #CODE WEEK.
W tym czasie wszystkie klasy na lekcjach informatyki zajmowały się kodowaniem. Korzystaliśmy z różnych dostępnych narzędzi i platform, w zależności od wieku i umiejętności. Uczniowie trenowali kodowanie rozwiązując różne łamigłówki i szukając najlepszych rozwiązań. Każda głowa była pełna ciekawych pomysłów i wszyscy świetnie się bawili.
Świąteczne ozdoby z wykorzystaniem długopisów 3D
„Narodowe Święto Niepodległości” to dla każdego Polaka ważny dzień.
Czy można patriotyczne tradycje polskie połączyć z ekscytującą, a zarazem edukacyjną zabawą informatyczną? Jak najbardziej! Aby przybliżyć ten ważny dla Polski dzień, uczniowie w trakcie lekcji informatyki zostali zaproszeni do nietypowego zadania. Mieli okazję poczuć emocje związane z zabawą w escape room, pogłębić swoją wiedzę o historii Polski, ale także zrozumieć znaczenie niepodległości i święta 11 listopada.
W środę, 15 czerwca 2022 roku poznaliśmy zwycięzców stołecznego konkursu na „Najciekawszą mapę edukacyjną WawaCraft”. III miejsce zajął zespół z naszej szkoły! Ada Ludwisiak 7a i Leon Ludwisiak 8a, pod opieką nauczyciela informatyki, Agnieszki Czarneckiej stworzyli w grze Minecraft: Education Edition mapę edukacyjną HistoWawaCraf (dotyczącą historii Warszawy).
Serdecznie gratulujemy i zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w kolejnej edycji konkursu!
Tegoroczny DBI odbywał się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”
Miał na celu zachęcenie wszystkich do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. Nasza szkoła jak co roku uczestniczyła w tym przedsięwzięciu i jak co roku podjęliśmy szereg działań propagujących bezpieczeństwo w sieci, promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu, ale przede wszystkim szerzenie kultury szacunku. Najmłodsi uczniowie tworzyli plakaty przedstawiające zasady bezpiecznego użytkowania Internetu. Starsi uczniowie przypominali i utrwalali te zasady poprzez grę edukacyjną Interlandia, kurs "Misja Bezpieczny Internet" oraz filmy edukacyjne Owce w Sieci. Galeria zdjęćROBOTYKA
Na zajęciach uczniowie odbyli zajęcia z robotyki. Posłużyły nam w tym celu roboty Dash marki Wonder Workshop.
Uczniowie mieli okazję kierowania robotami poprzez aplikację na tablecie oraz obserowania pracy robotów wykonujących zaprogramowane polecenia. Dodatkowe liczne umiejętności robotów, jak reagowanie na głos, poruszanie się i wydawanie dźwięków, sprawiły, że zajęcia stały się jeszcze ciekawsze.HOLOGRAMY 3D
Na podstawie otrzymanych szablonów, uczniowie tworzyli własne folie holograficzne w kształcie piramid, które to następnie wykorzystywane były podczas odtwarzania hologramów 3D z urządzeń mobilnych. Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników, a wykonane samodzielnie folie powędrowały do domów.
PĘDZIEL 3D W PROGRAMIE GIMP
Z wykorzystaniem programu GIMP uczniowie uczyli się wykorzstać narzędzie "pędzel", aby utworzyć efekt 3D.
Wykorzystywane były do tego nie tylko kolory, ale również inne elementy graficzne. Efekty pracy wszystkich zachwyciły.PROGRAMOWANIE
Zajęcia rozwijające umiejętność programowania, przeprowadzone zostały tym razem z wykorzystaniem platformy partners.disney.com.
KREATYWNE PROJEKTY GRAFICZNE W GauGAN
Dzięki ciekawej platformie online GauGAN, uczestnicy zajęć mieli okazję stworzyć niezwykłe i nietypowe projekty graficzne. Platforma ta bowiem sprawia, że malowany przez nas obraz z wykorzystaniem różnych efektów, znanych ze świata rzeczywistego, staje się zupełnie niepowtarzalny i fantastyczny.
EKSPERYMENTUJEMY Z GOOGLE
Niejednokrotnie już mieliśmy okazję przekonać się o kreatywności Zespołu Google. Podczas naszych zajęć wykorzystujemy również platformę online experiments.withgoogle.com, kryjącą wiele ciekawych rozwiązań. Z których z nich korzystaliśmy:
- nauka Alfabetu Morsa
- niezwykła przygoda z prehistorycznymi gatunkami
- gra, w której komputer próbuje odgadnąć co rysujesz
- poprowadzenie własnej orkiestry
WŁASNE CYFROWE KOMIKSY
Podczas zajęć uczylismy się korzystać z nowo poznanej platformy online storyboardthat.com, stworzonej do projektowania własnych, ciekawych historyjek komiksowych. Doskonała nauka połączona z zabawą.
Gramatyka j.angielskiego z Jasiem Fasolą
Kto powiedział, że nauka gramatyki musi być nudna? Pani Agnieszka Saczuk podczas lekcji j. angielskiego utrwalała Czas Present Continuous na podstawie filmiku, w którym główną rolę odgrywał Jaś Fasola. Wszystkie dzieci uwielbiają postać Jasia Fasoli, dlatego taka forma powtórki, z wykorzystaniem sprzętu multimedialnego, sprawiła dzieciom wiele radości.
Lekcje j. angielskiego z platformą KAHOOT
Uczniowie uczestniczyli w lekcji języka angielskiego z wykorzystaniem platformy Kahoot. Jest to bezpłatne narzędzie służące do tworzenia i przeprowadzania interaktywnych quizów, przy wykorzystaniu urządzeń mobilnych i stacjonarnych. Młodzież utrwalała poznane słownictwo, zagadnienia gramatyczne, a przy tym mieli mnóstwo zabawy.