Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie
Robo-spotkanie!
Dzień Babci i Dzień Dziadka
Dawanie jest fajne!
Nasi wolontariusze prężnie działali przed świętami! Nie tylko przygotowali upominki dla podopiecznych Domu Dziecka, ale również przygotowali podarunki dla małych pacjentów w Centrum Zdrowia Dziecka!
Kulinarne wyzwanie na lekcjach historii
Podczas omawiania na lekcjach historii tematów związanych z Wielkimi Odkryciami geograficznymi uczniowie dowiedzieli się, że wtedy do Europy przybyły ziemniaki, indyki, pomidory, papryka, czy czekolada. Spróbowali przyrządzić danie wykorzystując składniki pochodzące z Nowego Świata.
Uwaga na wściekliznę!
W związku z rozporządzeniem nr 44 Wojewody Mazowieckiego z dnia 9 grudnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie zwalczania wścieklizny zwierząt na terenie powiatu otwockiego, mińskiego, garwolińskiego, kozienickiego, radomskiego, zwoleńskiego, wołomińskiego, miasta Radom i miasta stołecznego Warszawy.
W rozporządzeniu nr 26 Wojewody Mazowieckiego z dnia 20 lipca 2021 r. w sprawie zwalczania wścieklizny zwierząt wprowadza się następujące zmiany:
§ 1 ust. 1 otrzymuje brzmienie:
„1. Określa się obszar zagrożony wścieklizną, zwany dalej "obszarem zagrożonym", obejmujący:
1) w mieście stołecznym Warszawa:
a) dzielnicę Wawer,
b) dzielnicę Wesoła,
c) w dzielnicy Targówek: część dzielnicy ograniczoną od zachodu ulicą Radzymińską,
d) dzielnicę Rembertów,
e) dzielnicę Praga Południe,
f) dzielnicę Wilanów;W związku z tym zachęcamy do zapoznania się z materiałamy m. st. Warszawy:
Fajne spotkanie, koLEGO!
1c poznaje Pragę!
Hej, w Dzień Narodzenia!
Święta tuż, tuż - i z tej okazji przygotowaliśmy coś wyjątkowego! Zachęcamy do obejrzenia naszego krótkometrażowego filmu świątecznego pt. "Elfy rozrabiają", występów przygotowanych przez oddział przedszkolny naszej szkoły oraz posłuchania kolędy w wykonaniu nauczycielek!
Mamy również świąteczną listę zadań dla każdego!
I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem - Zbiórka dla Domu Dziecka Hanka, Jaś w Dębicy.
Nowa galeria I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem - Zbiórka dla Domu Dziecka Hanka, Jaś w Dębicy. została dodana do albumu fotograficznego
9
Nasza szkoła w różnych zakątkach Polski!
Hiszpańskie Święta ze Shrekiem
Uczniowie klas ósmych w tym roku na lekcji świątecznej gościli nietypowych gości! Shrek, Osioł i ich przyjaciele postanowili przybliżyć uczniom naszej szkoły hiszpańskie zwyczaje świąteczne.
Boże Narodzenie w Europie
Dzięki warsztatom "Młodzi Warszawiacy - Obywatele Europy" zorganizowanym w ramach projektu Partnerstwo dla Dzieci Pragi Południe 4.0 mogliśmy odbyć długą podróż po Europie w poszukiwaniu najciekawszych i najbardziej nietypowych zwyczajów bożonarodzeniowych. Podróżowaliśmy w szkole i na lekcjach online. Mogliśmy spróbować hiszpańskich turronów i odwiedzić miasteczko z piernika w Bergen. Teraz czekamy na Befanę, Dziadka Mroza, Trzech Króli i inne magiczne postaci. Niech sprawią, że te święta dla każdego europejczyka będą niezwykłe!
Choć grudzień to czas ubierania choinek i ozdabiania domów na święta – cieszymy się, że w tym roku mogliśmy dowiedzieć się, w jaki sposób nasi sąsiedzi celebrują Boże Narodzenie. Życzymy wszystkim Europejczykom Wesołych Świąt! Frohe Weihnachten! Buon Natale! ¡Feliz Navidad!
Świąteczne wyjście
Mikołajki w SP255
Nowa galeria Mikołajki w 4a została dodana do albumu fotograficznego
Nowa galeria Mikołajki w 4c została dodana do albumu fotograficznego
Lektura w pudełku - kl. 4 c
Uczniowie klasy 4 c na lekcjach języka polskiego realizowali projekt ,,Lektura w pudełku”. Czytając lekturę ,,Magiczne drzewo. Czerwona krzesło” autorstwa Andrzeja Maleszki, uczniowie mieli za zadanie gromadzić w pudełku przedmioty kojarzące się z przeczytanym tekstem. Po przyniesieniu pudełek do szkoły, okazało się, że zawierają one prawdziwe skarby. W środku znalazły się m.in. własnoręcznie wykonane postaci i rysunki, krzyżówki, mini książeczki, streszczenie powieści, informacje o autorze. Każdy właściciel pięknie ozdobił swoje pudełko i zaprezentował je na forum klasy. Uczniowie ciekawie uzasadnili swój wybór rekwizytów, odwołując się do powieściowych zdarzeń. Lektura w pudełku to doskonała metoda rozwijająca wyobraźnię, ucząca twórczego myślenia, jak również znakomity sposób na zapamiętanie treści książki. Wszyscy uczniowie wywiązali się z tego zadania wspaniale, a efekty ich pracy można podziwiać na zdjęciach.
Nowa galeria Lektura w pudełku - kl. 4 c została dodana do albumu fotograficznego
8
Warsztaty kulinarne w Little Chef - kl. 4 c
Nowa galeria Warsztaty kulinarne w Little Chef - kl. 4 c została dodana do albumu fotograficznego
13
"Młodzi Warszawiacy - Obywatele Europy"
W ostatnich dniach listopada młodsi i starsi uczniowie wróżyli i poznawali zwyczaje andrzejkowe z różnych krajów Europy. Podczas warsztatów "Młodzi Warszawiacy - Obywatele Europy" zogranizowanych w ramach projektu Partnerstwo dla Dzieci Pragi Południe 4.0 uczniowie nie tylko dobrze się bawili, ale również poznali wiele ciekawostek. Wiedzą już, że w Niemczech w nocy z 29 na 30 listopada należy wsłuchać się w szczekanie psa a w Rumunii rozłożyć wszędzie czosnek! Jeśli ktoś z Was nie zdążył powróżyć w tym roku - zawsze może to zrobić razem z naszym wschodnim sąsiadem Ukrainą, gdzie andrzejki obchodzi się w połowie grudnia. :-)
Wyjście 5b do kina Atlantic
Nowa galeria Wyjście 5b do kina Atlantic została dodana do albumu fotograficznego
11
Andrzejkowe wróżby w 3c
Nowa galeria Andrzejkowe wróżby w 3c została dodana do albumu fotograficznego
5
Zakręty ortografii
Pisownia wyrazów z u oraz ó niejednokrotnie sprawia dużą trudność, ale nie naszym czwartoklasistom. Ostatnio na lekcjach języka polskiego omawialiśmy zasady pisowni wyrazów z u i ó. Jak uczyć się ortografii? Jak powtarzać zasady pisowni, aby je zapamiętać i umieć zastosować? Chętni uczniowie klas czwartych postanowili oswoić ten temat, robiąc lapbooki ortograficzne. Okazało się, że to świetna zabawa, przy okazji której można się wiele nauczyć. W każdym lapbooku znalazły się zasady pisowni, liczne ciekawe przykłady oraz wierszyki ortograficzne. Uczniowie pamiętali również o zapisaniu wyjątków. Autorzy prac wykazali się pomysłowością, kreatywnością. Brawo! Wszystkie lapbooki są wspaniałe i zachęcają do zaglądania nie tylko przed dyktandami Zapraszamy do obejrzenia prac uczniowskich.