Co u nas słychać 2017 / 2018
15 czerwca klasa 2 a była na zajęciach przyrodniczych w Parku Skaryszewskim. Wykładowcy z Uniwersytetu im. Kardynała Wyszyńskiego opowiedzieli dzieciom różne ciekawostki o drzewach i roślinach , które można spotkać w parku, pokazali ich liście, owoce. Plecaki i worki szybko wypełniły się różnymi skarbami. Na zakończenie odwiedziliśmy lodziarnię .
„Jak nie czytam jak czytam”
Dnia 8 czerwca nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam jak czytam”. Celem przedsięwzięcia jest promowanie czytania wśród dzieci i młodzieży, inicjowanie mody na czytelnictwo oraz rozwijanie umiejętności czytelniczych. Punktualnie o godz. 10.00 uczniowie wzięli swoje ulubione książki i wyszli na boisko, żeby poczytać na świeżym powietrzu. Akcja przebiegła w miłej i przyjemnej atmosferze. Dzieci i młodzież z naszej szkoły z zadowoleniem oderwała się od codziennych lekcji, relaksując się przy swojej ulubionej pozycji literackiej.
Klasa VA odbyła warsztaty przyrodnicze w Parku Skaryszewskim
Uczniowie klasy VA zamienili salę lekcyjną na zajęcia terenowe w Parku Skaryszewskim. Opiekę dydaktyczną zapewnili pracownicy Nadwiślańskiego Uniwersytetu Dziecięcego, którzy opowiadali o otaczającej przyrodzie, wyjaśniali zachodzące w niej zjawiska oraz cierpliwie odpowiadali na pytania uczniów. Poznaliśmy pospolite drzewa, krzewy i byliny oraz owady i ptaki, których w parku nie brakuje. Ujęły nas małe kaczki, które z matką przepłynęły wdzięcznie blisko brzegu. Mimo upału, który nam towarzyszył, tego rodzaju zajęcia są miłym dodatkiem w planie lekcji.
O Fryderyku ChopinieW naszej szkole odbył się Konkurs Wiedzy o Fryderyku Chopinie. Wzięło w nim udział 24 uczniów z klas 4-7. Uczestnicy musieli wykazać się sporą wiedzą i znajomością faktów z życia najsłynniejszego polskiego kompozytora i wirtuoza fortepianu epoki romantyzmu.
A oto wyniki konkursu:
I miejsce - Agata Macioszek z kl. 7a
Julia Prus z kl. 7a
II miejsce - Aleksandra Frańczuk z kl. 7a
Julia Sałacińska z kl. 7 a
Wiktoria Przerada z kl. 7b
III miejsce - Kacper Skudlarz z kl. 7a
Julia Pisarska z kl. 7b
Łukasz Wocial z kl. 7a
Wyróżnienie - Jakub Borkowski z kl. 4b
Nagrody za zdobycie I miejsca i dyplomy dla pozostałych laureatów wręczone zostaną podczas apelu podsumowującego. Gratulujemy.
Klasa VA wzięła udział w Turnieju Badaczy Energii
Drużyna z klasy VA reprezentowała naszą szkołę w Turnieju Badaczy Energii
w ramach realizacji programu "Warszawska Energia - od poznania do EKO-działania". W tegorocznej edycji wykonaliśmy grę planszową, związaną z energią odnawialną. Skorzystaliśmy z łatwo dostępnych materiałów i zaprojektowaliśmy własną szatę graficzną. Kwestią sporną był regulamin gry, jednak i z tym sobie poradziliśmy. Gra zaprezentowana została na forum warszawskich placówek oświatowych. Dodatkowo, sprawnie poradziliśmy sobie z zadaniami turniejowymi, kończąc je przed ustalonym czasem.
Klasa IVC też miała swój udział w programie. Zrealizowała warsztaty
o elektryczności, na których tworzyła własne zestawy oraz utrwaliła zasady bezpiecznego użytkowania instalacji elektrycznej.
6 czerwca klasy 3d, 3f i 3g były na całodniowej wycieczce w Pułtusku, gdzie uczestniczyły w warsztatach ,,Kindersztuba, dobra rzecz, każdy to powinien mieć…” czyli gawęda o zachowaniu się przy stole. Sprawdzianem zdobytej wiedzy z wykładu było zastosowanie poznanych zasad zachowania się przy stole podczas czterodaniowego posiłku. Dzieci podziwiały panoramę Pułtuska z wieży zamkowej . Nie lada atrakcją był spływ gondolami po Narwi. Z wycieczki uczniowie przywieźli ciekawe pamiątki.
Z okazji Dnia Dziecka uczniowie z klas 3g i 3 f były w Jednostce Wojskowej w Wesołej. Na uczniów czekało wiele atrakcji: oglądanie czołgów, wozów bojowych, broni, zwiedzanie bunkra. Dzieci spotkały się z prestidigitatorem , puszczały ogromne bańki mydlane. Nie zabrakło też popcornu i waty cukrowej. W podziękowaniu za moc atrakcji nasi uczniowie zaśpiewali ,,Złociste otoki"- hymn I Warszawskiej Brygady Pancernej im. Tadeusza Kościuszki. Ich występ zaszczycił swoja obecnością generał brygady Jan Rydz. Zobaczcie sami nasz występ.
https://photos.google.com/share/AF1QipP57mIQKf2VLJqFa9KFiAziOpSkYSmYi34nrCKhho3urIE1Gw8ANq-pFxqYVtqafA?key=SFBpS1BaTDJ2SmRMYzhNcy1vR3dYVWRlX2Z4UDZ3
Szkolny Konkurs Wiedzy o Historii i Kulturze Hiszpanii
30 maja w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Historii i Kulturze Hiszpanii. Wzięli w nim udział chętni uczniowie z klas IV-VII. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą na temat najważniejszych wydarzeń historycznych, tradycji oraz gastronomii Hiszpanii.
Dyplomy i nagrody dla zwycięzców zostaną wręczone podczas apelu podsumowującego.
Laureatom serdecznie gratulujemy, a wszystkich pozostałych gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach
Magiczne ogrody
30 maja klasa 1a, 1b oraz klasa 1c udały się na wycieczkę do ,,Magicznych ogrodów” w Trzciankach koło Janowca. Jest to miejsce niezwykłe i przepiękne. Mieliśmy możliwość zobaczyć bujną roślinność oraz niesamowite istoty mieszkające w magicznych ogrodach, po których oprowadzały nas Wróżki. Odwiedzając poszczególne magiczne miejsca, uczestniczyliśmy w różnych zabawach. Wiele radości sprawiła nam podróż kolejką do Bulwiakowej osady. Zaopatrzeni w różne pamiątki, szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.
Dzień Dziecka
W poniedziałek 28.05 klasy 1a i 3c z okazji Dnia Dziecka wzięły udział w wyjątkowym spektaklu w Teatrze Soho. Nie było to wyjście na zwykłe przedstawienie, uczniowie mogli zobaczyć specjalny występ Teatru Nukowego na temat cząsteczki wody i jej niezwykłych właściwości. Intearktywny pokaz, mnóstwo doświadczeń naukowych to wszystko mogliśmy wspólnie zobaczyć. Uczniowie żywo reagowali na każdą przygotowaną przez aktorów niespodziankę. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz zagościmy w Tatrze Naukowym.
Targi książki
17 – 18 maja klasa IV b była na Targach książki na Stadionie PGE Narodowym. Dzieci miały okazję wkroczyć w magiczny świat książek, obejrzeć stoiska blisko 800 wystawców z różnych krajów, zapoznać się z nowościami wydawniczymi . Głównymi atrakcjami Targów były spotkania z autorami książek oraz warsztaty prowadzone specjalistów i lubianych ilustratorów. Dzieci wzbogaciły też swoje domowe biblioteczki o kolejne interesujące pozycje.
"Wszystko widzę jako sztukę"
17 maja klasa 3c wybrała się na wyjątkową wycieczkę do Narodowej Galerii Sztuki Zachęta. Naszym celem była wystawa pt. "Wszystko widzę jako sztukę". Wystawa jest skierowana do młodych odbiorców. Poprzez zabawę i warsztaty mogliśmy lepiej poznać świat współczesnej sztuki, którzy nie zawsze jest łatwy w odbiorze. Podczas warsztatowej części naszego spotkania sami staliśmy się twórcami i twórczo działaliśmy. Bardzo zachęcamy uczniów do odwiedzenia Zachęty razem z Rodzicami, macie czas do 3 czerwca.
Poleca klasa 3 c z wychowawcą.„Jak można rozweselić Ziemię?”
- tak brzmiał tytuł apelu przygotowanego przez uczniów klasy IVa z okazji Dnia Ziemi, w którym zachęcali wszystkich do dbania o środowisko naturalne. Ważnym elementem krótkiej inscenizacji była segregacja śmieci oraz omówienie poszczególnych pojemników. Następnie uczniowie przekazali jak potrzebne jest uświadomienie sobie, że dbanie o czystość przynosi korzyści nie tylko środowisku naturalnemu, ale również ludziom. Apel zakończył się odczytaniem haseł ekologicznych, które każdy powinien zapamiętać i wdrożyć w swoje życie, aby uszczęśliwić naszą planetę Ziemię.
„Tydzień z książką"
23 kwietnia przypada Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich z tej okazji w bibliotece szkolnej obchodziliśmy „Tydzień z książką”. Na dzieci czekało wiele atrakcji. Uczniowie mający uzdolnienia plastyczne mogli zaprojektować plakat reklamujący czytelnictwo. Dzieci z klas 0 -1 miały możliwość uczestniczyć w Teatrzyku Kamashibai i obejrzeć przedstawienie pt. „Groszki „ i „Szukając Marudka". Dla wszystkich uczniów przygotowane były pytania, quizy i krzyżówki dotyczące wiedzy o bibliotece. Konkurs cieszył się dużym powodzeniem. Można było też - tak jak zawsze – sięgnąć po ulubioną lekturę i poczytać ją w zaciszu biblioteki.
"Zespół Pieśni i Tańca Ludowego „Dzieci Podlasia”
Dnia 17 kwietnia 2018r. mieliśmy zaszczyt gościć Zespół Pieśni i Tańca Ludowego „Dzieci Podlasia” z Międzyrzeca Podlaskiego. Jest to już drugie spotkanie z folklorem dzieci z naszej szkoły. Podczas koncertu połączonego z interesującą lekcją o regionie, mieliśmy przyjemność oglądać tańce łowickie, mołdawskie, lubelskie, podlaskie oraz wiele wiele innych. Kapela ludowa zapoznała nas z brzmieniem instrumentów takich jak: klarnet, trąbka, skrzypce, bęben i akordeon. Usłyszeliśmy znane przyśpiewki i utwory ludowe. Najwięcej radości sprawił dzieciom wspólny taniec do piosenki „Poszło dziewczę po ziele”. Był to wspaniały dzień, pełen wzruszeń, serdeczności, uśmiechu i wspólnej zabawy.
Tydzień Języków Obcych
Od 23 do 27 kwietnia w naszej szkole trwał Tydzień Języków Obcych, który został zorganizowany przez nauczycieli języka angielskiego, rosyjskiego i hiszpańskiego. Przez cały tydzień nauczyciele języków obcych prowadzili na wesoło i na poważnie różne zajęcia związane z tematyką kultur państw angielskiego, rosyjskiego i hiszpańskiego obszaru językowego. Uczniowie mieli okazję obejrzeć przedstawienia przygotowane przez klasy 6b, 6c i 5a w j. angielskim i rosyjskim, a także posłuchać występów siódmoklasistów śpiewających po hiszpańsku. Dzięki inicjatywie, jaką był Tydzień Języków Obcych, nie tylko świetnie się bawiliśmy, ale przede wszystkim wiele się nauczyliśmy. Dziękujemy za wspólną zabawę!
Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja
26 maja odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Uczniowie z klas IV - VI, pod opieką pani J. Pawlik, przygotowali patriotyczne wiersze mające przypomnieć dzieciom to wielkie wydarzenie z 1791 roku. Recytacje uczniów zostały uświetnione pięknymi piosenkami wykonanymi przez chór szkolny.
Samorząd Uczniowski informuje, że w naszej szkole ruszyła akcja „Pomoc koleżeńska”. Naszym celem jest pomoc w nauce uczniom, którzy pomimo wielu prób nie mogą zrozumieć materiału z danego przedmiotu. Na tablicy Samorządu Uczniowskiego została zamieszczona informacja, do którego kolegi/koleżanki możemy zgłosić się o koleżeńską pomoc. Dodatkowe informacje udzielają opiekunowie samorządu: p. Piotr Kowalski, p. Igor Płuciennik.Światowy Dzień Wody i Godzina dla Ziemi 2018Marzec to dla nas nie tylko początek wiosny. Przypomina nam jednocześnie o budowaniu postawy proekologicznej. Każdego roku o tej porze pamiętamy o dwóch okazjach. Światowym Dniem Wody podkreślamy wartość czystej wodyi konieczność dbania o jej zasoby. Uświadamiamy sobie, że wielu mieszkańców naszej planety ma ograniczony dostęp do wody pitnej.
Godzina dla Ziemi urzeka nas swoim globalnym zasięgiem. W tym roku, akcja zwróciła uwagę na losy Puszczy Karpackiej, o której rozmawialiśmy na lekcjach przyrody.Smerfy po hiszpańsku
22 marca o 15:40 spotkaliśmy się w sali 20 aby wspólnie obejrzeć film „Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski”. Film został wyświetlony po hiszpańsku z polskimi napisami. To była świetna okazja aby spędzić czas w nietypowy sposób i przywitać wiosnę w hiszpańskim klimacie!! Mamy nadzieję, że hiszpańsko-filmowe popołudnia staną się szkolną tradycją i już niebawem spotkamy się na kolejnym seansie JDziś uczniowie klasy 3f mogli przez chwilę stanąć w roli nauczycieli. Przygotowali prezentacje dotyczące tradycji wielkanocnych i przedstawiali je swoim kolegom i koleżankom z innych klas. Opowiedzieli o Wielkim Tygodniu, wyjaśnili czym jest Triduum Paschalne oraz wskazali zwyczaje związane z poszczególnymi dniami. Uczniowie bardzo rzetelnie przygotowali się do wystąpienia i zapoznali widzów także z historycznymi początkami różnych tradycji. Nie zabrakło humorystycznego akcentu - "Specjalnie dla dziewcząt" rozbawiło nie tylko dziewczęta na widowni, ale również panie. Całe wystąpienie uzupełniła Wielkanocna Piosenka, która wprowadziła nas w świąteczny nastrój.
O polskich tradycjach wielkanocnych w klasach 4-7
Klasa 5c przedstawiła montaż słowno - muzyczny opowiadający o zwyczajach wielkanocnych w naszym kraju. Uczniowie sięgnęli do tradycji ludowych, do poezji. Podczas apelu pojawiła się również postać historyczna - kronikarz Wincenty Kadłubek, w rolę którego wcielił się uczeń Hubert Siwek. Odczytał on zapis z kroniki dotyczący zabawy wielkanocnej zwanej "walatka". Nie zabrakło też odrobiny śmiechu i radości kiedy to kilka kropel wody przypomniało widowni o śmigusie-dyngusie.
Wielkanocna plastyka obrzędowa
Rozstrzygnięty został konkurs na Wielkanocną Plastykę Obrzędową dla uczniów z klas 4-7. Uczestnicy jak zwykle zaskoczyli wszystkich różnorodnością technik zdobienia wielkanocnego jaja.
1 miejsce zdobył Tadeusz Makówka z kl. 4d
2 miejsce - Hubert Siwek z kl. 5c
3 miejsce - Aleksandra Niepokój z kl. 5b
Wyróżnienie otrzymali: Arkadiusz Hołub z kl. 5c, Aleksandra Wnukowska z kl. 6a, Natalia Ołdak z kl. 6a, Natalia Jurczak z kl. 5b i Weronika Wołosz z kl. 6b. Gratulacje.
Europejski Dzień Mózgu 18 marca 2018
Ustanowiono go, by przybliżać wiedzę o tym skomplikowanym i wyjątkowym narządzie oraz informować o najnowszych osiągnięciach naukowych z tego zakresu. My również zgłębiamy wiedzę o mózgu. W tym roku skoncentrowaliśmy się na jego funkcjach. Wiemy, że kontroluje nie tylko zdolności językowe, pisanie czy liczenie, ale także odpowiada za wyobraźnię, intuicję oraz zdolności muzyczne.Poznaliśmy produkty spożywcze, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju poznawczego dziecka oraz podkreśliliśmy znaczenie aktywności fizycznej i wypoczynku.Wycieczka do stacji filtrów
14 marca lekcja przyrody klasy 3f była inna niż zwykle - odwiedzili stację filtrów. Zwiedzanie rozpoczęło się od przypomnienia informacji dotyczących obiegu wody w przyrodzie. Następnie dzieci obejrzały bajkę edukacyjną, dzięki której dowiedziały się, jak wygląda droga wody do naszych kranów oraz co się z nią dzieje po zużyciu. Kolejnym punktem było zwiedzenie muzeum wodociągów i kanalizacji oraz obejrzenie wieży ciśnień. Na koniec dzieci mogły zobaczyć najstarszy filtr powolny.
Warsztaty dziennikarskie
Klasa 6B oraz 7A, w ramach lekcji języka polskiego, wzięła udział w warsztatach dziennikarskich. Spotkanie poprowadziła p. Paulina Godlewska, która pracuje jako dziennikarka, redaktor i wydawca w jednej z popularnych stacji radiowych. Uczniowie mogli obejrzeć prezentację dotyczącą historii radia oraz posłuchać o praktycznych aspektach pracy dziennikarza. Mieli także możliwość zadawania pytań, na które ich gość udzielał wyczerpujących odpowiedzi. Na koniec klasa 7A mogła wejść w rolę prawdziwych dziennikarzy poprzez przygotowanie krótkich depeszy. Spotkanie było dla uczniów ciekawym i pouczającym doświadczeniem.
,,Złota kaczka"
Zakamarki, piwnice, mroczne lochy - takie niesamowite przygody przeżyła klasa 1a w dniu 7 marca w Zamku Królewskim na przedstawieniu ,,Legendy Warszawy- Złota kaczka". Poznaliśmy historię samolubnej królewny, która została zamieniona w złotą kaczkę i uwięziona w lochach Zamku. Odwiedziliśmy komnaty królewny zastanawiając się jak mogła spędzać w nich czas, podziwialiśmy meble, obrazy, lustra, które znajdowały się w komnatach królewskich.,,Przygody Pippi"
16 lutego klasy I b oraz 3 f udały się do kina Praha na spektakl pt. ,,Przygody Pippi" na podstawie książki Astrid Lindgren. Jest to spektakl o najsilniejszej i najbardziej niesfornej dziewczynce na świecie, czyli Pippi Pończoszance, która słynie z niekonwencjonalnego zachowania i specyficznego poczucia humoru. W jej obecności szare, zwyczajne życie zmienia się w pasjonującą przygodę. W tych przygodach towarzyszą jej przyjaciele i Pan Nilsson, który jest małpą.
Warsztaty z Dziecięcym Uniwersytetem Ciekawej Historii ,,Duch'
W lutym uczniowie klas szóstych i siódmych rozpoczęli cykl warsztatów ,,Warszawa z okien PASTy''. Zajęcia są prowadzone przez pracowników Dziecięcego Uniwersytetu Ciekawej Historii w budynku PASTy i mają charakter aktywny. Uczniowie poznają historię Warszawy i budynku PASTy poprzez różnego rodzaju rekwizyty, nagrania dźwiękowe i video z epoki a prowadzący włączają ich w prowadzenie lekcji np. poprzez tworzenie kolaży w dużym formacie.
Bal karnawałowy
5 lutego uczniowie klas 0 –III bawili się na balu karnawałowym. Odświętnie udekorowana sala gimnastyczna stworzyła niepowtarzalny nastrój do fantastycznej zabawy. Kolorowe baloniki były wymarzonym tłem dla różnorodnych postaci. W pięknych, wymyślnych strojach, przy dźwiękach muzyki radosnym pląsom nie było końca. Tańce przeplecione były występem iluzjonisty. W tym dniu także klasy IV – VII mogły oddać się urokom karnawału, bawiąc się przy największych przebojach.Zima z Orkiestrą
Na przełomie stycznia i lutego uczniowie z klas III i IV brali udział w projekcie "Zima z Orkiestrą" realizowanym przez Orkiestrę Synfonia Varsovia. Na warsztatach uczniowie tworzyli własne instrumenty muzyczne, kształtowali poczucie rytmu, a także wykonali i nagrali przygotowany przez siebie utwór.Kącik czytelniczy w sali nr 15
Dzięki uprzejmości firmy Coca- Cola Hellenic Polska oraz pracy pani Marty Cieciery - mamy uczennicy klasy 3c sala nr 15 zyskała całkiem nowe oblicze. W sali powstał przytulny kącik w którym uczniowie moją odpocząć, poczytać książki, wspólnie spędzić czas podczas przerw. W czasie ferii rodzcie uczniów klasy 3c pracowali przy projekcie klasy, aby po powrocie z feriowego odpoczynku uczniowie mogli już korzystać z odnowionej sali. Dzięki wspaciu pani Dyrektor sala została również odmalowana, dzięki funduszum firmy Coca-Cola Hellenic Polska kącik został wyposażony w nowe meble, maskotki, ksiązki,gry oraz dywany. Sala wygląda niesamowicie !
Serdecznie dziękujemy za piękną niespodziankę- uczniowie.
Zapraszamy do galerii zdjęć, aby obejrzeć jak podczas ferii zmieniła się nasza sala.
Niesamowity świat higieny jamy ustnej
Pod tym hasłem realizowany jest program edukacji stomatologicznej dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Jest to najlepszy czas, aby pomóc dzieciom wykształcić pozytywne nawyki dbania o higienę jamy ustnej. Podczas zajęć dzieci zdobyły niezbędną wiedzę na temat zębów i jak ważne jest dbanie o ich stan. Program przygotowany został przez Zespół Edukacji Stomatologicznej Instytutu Blend-a-med Oral-B.
Klasy 7 poznają zawody przyszłości
Uczniowie klas siódmych podczas zajęć z doradztwa zawodowego mieli przyjemność gościć Informatyka z firmy Lenovo. Podczas warsztatów poznali specyfikę zawodu informatyka i inne pokrewne zawody takie jak programista czy grafik komputerowy.Dowiedzieli się jaką ścieżkę edukacyjną należy przejść oraz jakie posiadać kompetencje, aby wykonywać te zawody. Dodatkowo uczniowie mieli okazję zapoznać się z nowinkami komputerowymi oraz nowościami na rynku pracy dla informatyków. Warsztaty były idealną okazją do praktycznego poznania zawodów przyszłości i zainspirowania młodzieży do dalszego rozwoju zawodowego.19 grudnia klasa 3f wybrała się na wycieczkę do Pałacu Prezydenckiego. Zwiedzili wiele miejsc, w których Prezydent RP spotyka się z przedstawicielami innych państw, dziennikarzami oraz zaproszonymi gośćmi, a także salę, w której żona Prezydenta RP podejmuje inne pierwsze damy. Zobaczyli również miejsce, które zwykle oglądać można w telewizji podczas różnych uroczystości. Uczniowie wiedzieli, że zapewne nie uda im się spotkać Pana Prezydenta, jednak przygotowali dla niego kartkę z życzeniami na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Choć trochę to trwało, otrzymali kartę z podziękowaniami i pozdrowieniami od Pana Prezydenta, co sprawiło im wiele radości.
Pracownia św. Mikołaja
6 grudnia uczniów klasy 3 c czekała niezwykła niespodzianka. Święty Mikołaj zostawił uczniom list, w którym poprosił o zastąpienie elfów w swojej pracowni. Zadaniem dzieci było ozdabianie pierniczków i wykonanie świątecznych kartek. Nie zabrakło również wspólnego ubierania klasowej choinki i przystrojenia jej własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Pracownia Mikołaja była wypełniona radością, śmiechem, dobrym nastrojem oraz......... mnóstwem cukrowych posypek, iskrzącym się brokatem i zapachem pierniczków. Działo się, oj działo ! Zapraszamy do obejrzenia zdjęc z galerii. Pomocnicy Mikołaja- Elfy z klasy 3cMikołajki 3a
W dniu 6 grudnia klasa 3a wybrała się na warsztaty do Muzeum Etnograficznego "Boże Narodzenie i inne święta zimowe na świecie". Mieliśmy okazję poznać tradycje świąteczne w innych krajach i regionach świata, a także własnoręcznie wykonać ozdobę choinkową.„Niepełnosprawni? A kto to?”
W trakcie warsztatów przeprowadzonych przez Fundację TUS uczniowie klas 1- 7 mieli okazje porozmawia o tym, kim w zasadzie jest osoba niepełnosprawna, a następni spotka się z takimi osobami – z osobą z niepełnosprawnością ruchową, niewidomą lub niedowidzącą oraz z osobą niesłyszącą lub niedosłyszącą. Spotkanie były okazją do zadania wszystkich nasuwających się pytań. BYła to pouczająca lekcjia tolerancji.
Dyskoteki andrzejkowe
29 i 30 listopada w godzinach popołudniowych Samorząd Uczniowski zorganizował dla chętnych uczniów klas 4-7 dyskotekę Andrzejkową. Impreza przebiegła w miłej i radosnej atmosferze. Wszyscy chętnie bawili się w rytm największych hitów, ale również nie zabrakło niezawodnej Macareny i Chocolate choco choco :)
Żeby tradycji stało się zadość w naszej szkole w środę i czwartek odbyły się dyskoteki andrzejkowe dla klas młodszych. Zabawa była fantastyczna, przeplatana laniem wosku , wróżbami i tańcami. Zapraszamy za rok!
Największa lekcja wf-u
Już po raz drugi uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w wyjątkowej lekcji WF-u, połączonej z próbą pobicia rekordu Guinnessa w liczbie osób jednocześnie trenujących piłkę ręczną. Organizatorem tej niecodziennej lekcji był medalista mistrzostw świata w piłce ręcznej Artur Siódmiak wraz z Fundacją Akademia Sportu. Na Torwarze uczniowie mieli możliwość spotkania się z największymi gwiazdy polskiego sportu, m.in. Tomaszem Majewskim, Mariuszem Czerkawskim i Sebastianem Chmarą.Odwiedziny przedszkolaków
27 listopada, w ramach projektu ,,Udany start pierwszaka” gościliśmy w naszej szkole najstarszą grupę z ,,Słonecznego Przedszkola” nr 153. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć szkołę oraz uczestniczyć w integracyjnej lekcji w klasie 1a. Następnie goście miło spędzili czas w szkolnej sali zabaw. Mamy nadzieję, że niedługo przynajmniej część z naszych gości już oficjalnie zasiądzie w ławkach naszej placówki."Kolorowa jesień"
W dniu 23 listopada 2017 r. uczniowie klasy 0a zaprezentowali społeczności szkolnej, a wieczorową porą swoim ukochanym rodzicom przedstawienie muzyczno-teatralne "Kolorowa jesień". Zabrzmiały wesołe jesienne piosenki "Pan listopad", "Pada deszcz", "Jesienny sad" przeplatane nastrojowymi wierszami. Uczniowie pożegnali widzów tańcem z parasolkami do znanego utworu Czerwonych Gitar "Ciągle pada", utwierdzając wszystkich w przekonaniu, że jesień nie musi być wcale szara, smutna i chłodna, tylko kolorowa, bajeczna i wesoła.Lekcja w kinie - Przyjaźń
21 listopada klasa IVB uczestniczyła w zajęciach Klub filmowy w ramach Lekcji w kinie organizowanej przez SCEK. Dzieci obejrzały film „Mikołajek”, na podstawie którego brały udział w dyskusji n.t przyjaźni. Dyskusję uzupełniły ćwiczenia i zadania, dzięki którym uczniowie mają szansę na zastosowanie uzyskanej wiedzy w praktyce oraz zainspirowanie do twórczego myślenia i działania.Legendy Warszawy- Bazyliszek
20 listopada klasa 1c wybrała się do Zamku Królewskiego na lekcję muzealną. Podczas zajęć uczniowie poznali jedną z najbardziej znanych legend warszawskich – o Bazyliszku, i przekonali się, że Zamek jest miejscem ciekawym, tajemniczym, w którym czasem coś straszy.Warsztaty w Centrum Pieniądza NBP
W dniu 16 listopada klasa IVB wzięła udział w interaktywnych warsztatach edukacyjnych „Orzeł czy reszka, gdzie zwierzak mieszka?”, zorganizowanych przez Centrum Pieniądza NBP.
Zajęcia były poświęcone monetom - ich historii, budowie, rodzajom. Rozwiązując zagadki dzieci mogły podążać tropem zwierząt ukrytych na monetach z całego świata. Dowiedziały się także, dlaczego niektóre państwa umieszczają na swoich monetach wizerunki zwierząt i jednocześnie poznały proces projektowania i produkcji monet. W czasie zajęć omawiana była budowa monety a na koniec dzieci mogły zaprojektować własną. W trakcie warsztatów edukacyjnych dzieci mogły poznać historię pieniędzy, tajniki ich produkcji, sposoby zabezpieczania przez fałszerstwem oraz historię i zasady działania banków.
Klikam z głową
W dniach 13.11-24.11.2017 w naszej szkole zostały przeprowadzone warsztaty dla klas 1-7 "Mój smartfon, mój mały świat - klikam z głową", które zorganizowano we współpracy z Urzędem Komunikacji Elektronicznej. Na warsztatach uczniowie klas młodszych mieli okazję usłyszeć się jak bezpiecznie poruszać się w sieci, natomiast klasy starsze – czym jest tzw „hejt” w internecie. Ponadto wszyscy uczniowie dowiedzieli się jak unikać zagrożeń i odpowiedzialnie korzystać z możliwości oferowanych przez nowoczesną telekomunikację, jak bezpiecznie korzystać z telefonów komórkowych i tabletów oraz jak uniknąć kłopotów wynikających z nieograniczonego dostępu do internetu. Na zakończenie spotkania każda klasa otrzymała upominki i dyplomy, które były zwieńczeniem aktywnie spędzonego czasu z pracownikami UKE150 rocznica urodzin Marii Skłodowskiej- Curie
25 listopada klasy 7 w ramach obchodów 150 rocznicy urodzin Marii Skłodowskiej- Curie zwiedzały biograficzne Muzeum w domu urodzonej dwukrotnej Noblistki, polskiej i francuskiej uczonej.W muzeum nasi uczniowie zobaczyli: repliki urządzeń i naczyń laboratoryjnych, których używali Maria i Pierre, makietę ich laboratoria, które mieściło się w dawnej szopie-prosektorium. Całe życie Marii Skłodowskiej-Curie przedstawione na fotografiach przybliżyło uczniom jej niesamowity życiorys, a ujrzenie jej autentycznych rzeczy pozostawiło niezapomniane wrażenia.Doświadczenia z wodą
W czwartek 16.11 klasa 3 c po raz kolejny brała udział w warsztatatch przyrodniczych w Miasteczku Przyrody. Tym razem naszym tematem były doświadczenia z wodą. Wspólnie wykonywaliśmy wiele ciekawych eksprymentów i doświadczeń, które ukazywały niezwykłe właściwości wody, większość z nich możemy powtórzyć w domu! Czas szybko mijał na wspólnej zabawie i nauce. Do Miasteczka Przyrody wrócimy jeszcze wiosną na kolejną porcję ciekawych zajęć.,,Od zabawy do sportu"
15 listopada uczniowie klas II-IV uczestniczyli w zawodach w ramach programu ,,Od zabawy do sportu". Ogromne zaangażowanie i wysiłek naszych zawodników opłacił się ponieważ zajęliśmy II miejsce. Drużyna otrzymała dwa puchary, sprzęt sportowy dla szkoły, a dla każdego uczestnika czekał zestaw do gry w badmintona. Gratulujemy! :)Dnia 15.11.17 klasa III d w ramach Tygodnia Zdrowego Jedzenia robiła w klasie szaszłyki owocowe.
Święto Odzyskania Niepodległości
W dniu 11 listopada obchodziliśmy narodowe Święto Odzyskania Niepodległości. W naszej szkole zarówno w klasach, jak i na korytarzach pojawiły się gazetki upamiętniające to ważne wydarzenie. Na lekcjach historii i godzinach wychowawczych były prezentowane filmy i prezentacje przedstawiające drogę Polski do odzyskania niepodległości. W dniu 13 listopada odbył się uroczysty apel przygotowany przez klasę 7a pod opieką p. Renaty Kowalskiej. W dniu 14 listopada odbyło się również podsumowanie konkursu ,,Ojcowie Niepodległej" organizowanego przez XXII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej- Curie w Warszawie. Uczeń naszej szkoły Jakub Owczarek za swoją pracę zatytułowaną ,,Józef Piłsudski" otrzymał pierwszą nagrodę.
„Tydzień tolerancji”
W naszej szkole rozpoczął się „Tydzień tolerancji”. Z tej okazji odbędą się warsztaty „bajki świata” – dla dzieci młodszych, lekcje warsztatowe z przedstawicielami Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, zajęcia dotyczące praw dziecka przygotowane przez UNICEF. Ponadto wychowawcy przeprowadzą godziny wychowawcze związane z zagadnieniami poruszanymi w książce „Duże sprawy w małych głowach”, uczniowie przygotują plakaty dotyczące tolerancji i praw dziecka. Będą to też dni życzliwości (poczta miłych słów). Wszystkie klasy uczestniczą w warsztatach prowadzonych przez fundację TUS, na których uczniowie zapoznają się z różnymi rodzajami niepełnosprawności.Teatrzyk Kamishibai
15 listopada w trakcie zajęć w Bibliotece Pedagogicznej przy ul. Gocławskiej dzieci z klasy 1 a poznały formę teatrzyku Kamishibai (z języka japońskiego: teatr ilustracji), który łączy w sobie książkę z teatrem. Lekcja przeprowadzona była z wykorzystaniem skrzynki Butai oraz gotowych plansz narracyjnych. Spotkanie z nową formą teatralną zakończyło się warsztatami plastycznymi.lekcja historii w Zamku Królewskim
Klasa 3 c w czwartek 9 listopada brała udział w niezwykłej lekcji historii odbywającej się w Zamku Królewskim. Tematem spotkania byli rycerze i ich niezwykły świat. Zajęcia odbywały się w najstarszej części Zamku Królewskiego mieszczącej się w podziemiach. Kodeks rycreski, pasowanie na rycerza, zbroje, miecze i tarcze- o tym wszystkich rozmwialiśmy podczas spotkania. Był też czas na walkę na miecze czy mierzenie prawdziwej rycerskiej zbroii. Spotkanie niezwykłe nam się podobało tym bardziej, że temat zamków i rycerzy jest przez nas właśnie omawiany na lekcjach. Zapraszamy do galerii zdjęć z naszej lekcji w Zamku Królewskim.Spotkaniu autorskie
9 listopada klasy pierwsze uczestniczyły w spotkaniu autorskim z Barbarą Szelągowską oraz Moniką Jędrychowską – ilustratorką książek dla dzieci. W trakcie spotkania, dzieci miały nie tylko okazję poznać osobiście autorkę i ilustratorkę książeczek dla dzieci, ale również dowiedzieć się, na czym polega ich praca. Jednocześnie zapoznały się z procesem powstawania książki i jej budową – od pomysłu, poprzez druk do sprzedaży w księgarni. Przez całą lekcję uczniom towarzyszyła trzymetrowa, kolorowa i bardzo wesoła stonoga Jadzia. Na koniec każde dziecko, otrzymało wraz z autografem książeczkę pt. „Kasia i Daniel na tropie… posłuchaj, poznaj, zgadnij”.Interaktywny musical lalkowy
8 listopada uczniowie klasy ,,0” i 1a mieli przyjemność obejrzeć w Centrum Promocji Kultury interaktywny musical lalkowy pt. ,,Pimpuś Sadełko”. Przedstawienie zostało stworzone na podstawie tekstu Marii Konopnickiej. Jest to historia niesfornego i rozpieszczonego Pimpusia, który jednak zmienia swoje zachowanie i chce poznawać świat i uczyć się nowych rzeczy razem z innymi dziećmi. Mnóstwo zabawnych sytuacji sprawiło, że dzieci nie nudziły się nawet przez chwilę.W Zamku Królewskim
7 listopada klasa 1 a wybrała się do Zamku Królewskiego na lekcję muzealną ,,Jego kudłata mość Kiopek”. Kiopek, ulubiony piesek króla Stanisława Augusta, zaginął. Dzieci wraz z przewodnikiem wyruszyły na poszukiwanie. Szybko odnalazły ślady jego pobytu, a w końcu i śpiącego pieska. Podczas poszukiwań poznały rodzinę, przyjaciół króla i mieszkańców Zamku oraz zasady dworskiej etykiety.Zamek 1001 drobiazgów
7 listopada klasa 2 a wybrała się do Zamku Królewskiego na lekcję p.t. "Zamek 1001 drobiazgów". Pan przewodnik zabrał uczniów w ekscytującą podróż poprzez zamkowe komnaty. Podczas każdego z przystanków dzieci miały do wykonania różne zadania, m.in. układały przemowę na powitanie króla, szukały wśród eksponatów rzeczy przydatnych podróżnikowi, wymyślały , w jaki sposób mógł wypoczywać podczas wakacji król. To była naprawdę udana wycieczka.Klasa 1b w Zamku Królewskim
6 listopada klasa 1b wybrała się do Zamku Królewskiego na lekcję muzealną ,,Legendy Warszawy - Syrenka". Podczas zajęć dzieci poznały legendę o warszawskiej Syrence i odnajdywały jej wizerunki w zamkowych komnatach. Przekonały się też, że Zamek jest miejscem nierozerwalnie związanym z historią Warszawy.Klasa 1b na ,,Poranku muzycznym"
3 listopada klasa 1 b wzięła udział w lekcji MUZYKI NA ŻYWO w ramach ,,Poranków muzycznych" odbywających się w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej. Podczas koncertu ,,Kasztanowe piosenki" dzieci wysłuchały różnorodnych utworów m.in. ,,Etiudy As-dur F. Chopina, Ronda alla polacca F. Dobrzyńskiego oraz utworów H. Wieniawskiego, J.S. Bacha, J. Haydna. Dzieci miały okazję wysłuchać utworów zagranych na: flecie, skrzypcach, wiolonczeli, trąbce oraz fortepianie. Po koncercie na warsztatach plastycznych ,,Słucham i maluję", dzieci miały możliwość stworzenia prac inspirowanych jesiennym koncertem.Lekcja w galerii "Abakus"
Klasa 5 c uczestniczyła w bardzo ciekawej lekcji w galerii "Abakus". Zajęcia rozpoczęły się oglądaniem wystawy obrazów artystki Ireny Pawlak oraz wysłuchaniem opowieści na temat jej twórczości. Następnie, podczas mini wykładu połączonego z prezentacją multimedialną, uczniowie dowiedzieli się sporo o obrazach współczesnych malarzy: Romana Opałki, Ryszarda Winiarskiego oraz Piusa Ciapało. Całość zwieńczyły warsztaty plastyczne, podczas których uczniowie sami wcielili się w role artystów i stworzyli prace inspirowane obrazami z wystawy.Konkurs wokalny
Szkolne eliminacje konkursów wokalnych "Zakazane piosenki" i "Raduje się serce" 30 października odbyły się eliminacje szkolne konkursów wokalnych Zakazane piosenki" i "Raduje się serce". Po wysłuchaniu jedenastu prezentacji, jury zadecydowało, że naszą szkołę reprezentować będą: Sara Ahmed Ali Ahmed z klasy 5b w konkursie "Raduje się serce" oraz Dominika Rumińska z klasy 7b w konkursie "Zakazane piosenki". Solistki ujęły jurorów swoją muzykalnością, czystym śpiewem oraz ciekawą interpretacją piosenek. Dziękujemy za udział i przygotowanie wszystkim wykonawcom, którzy wzięli udział w konkursie.Spotkanie autorskie
25 października w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie autorskie z panią Joanną Baran. Autorka promowała swoją książkę pt. „Wakacje u starożytnych”. W czasie spotkania uczniowie klas IV i V mieli okazję nie tylko osobiście poznać autorkę książki ale również dowiedzieć się na czym polega praca pisarza. Pani Joanna przeczytała fragment swojej książki, zachęcając tym samym do dalszych podróży z bohaterami książek. Uczniowie mieli też możliwość zadawania pytań autorce. Dowiedzieli się skąd pani Joanna czerpie pomysły i czego potrzebuje do ich tworzenia, jak długo powstaje książka. Dzieci wyszły ze spotkania zadowolone i wzbogacone o nową wiedzę.Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny
26 października delegacja uczniów klas pierwszych wraz z rodzicami i przedstawicielem szkoły uczestniczyła w inauguracji kampanii ,,Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny". W spotkaniu zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr 375 uczestniczył Burmistrz Dzielnicy Praga Południe. W czasie spotkania przypomniano zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, a nanjłodsi otrzymali zestaw znaczków odblaskowych.24 października klasy 7a oraz 4b wybrały się do Stadionu Narodowego na wernisaż „National Geographic Photo Ark. Największa wystawa zagrożonych gatunków” . Uczniowie mieli możliwość obejrzenia wybranych zdjęć fotografa i członka Towarzystwa National Geographic Joela Sartore. Spotkanie z autorem fotografii i jego opowieści na temat powstawania tego projektu podniosło naszym uczniom świadomość o problemie ginących gatunków, ale również zachęciło do zaangażowania się w ich ochronę.
Warsztaty historyczne "Droga do Legionów"
25 września klasy szóste miały okazję uczestniczyć w warsztatach organizowanych przez pracowników Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Uczniowie usłyszeli wiele ciekawych informacji, które pozwoliły im lepiej poznać postać Józefa Piłsudskiego i przybliżyły im historię powstania Legionów Polskich, sami mogli sami ocenić w jaki sposób wysiłek zbrojny polskich żołnierzy przyczynił się do odzyskania niepodległości."I kto to mówi, czyli jak powstaje dubbing ?"
W poniedziałek 23 października klasy 3c, 1a, 1b, 1c brały udziała w warsztatach multimedialnych pt. "I kto to mówi, czyli jak powstaje dubbing ? odbywających się w Kinie Praha. Uczniowie dowiedzieli się, co kryje się pod trudnym wyrazem jaki jest "dubbing", wybrali się w wirtualną wycieczkę do studia dubbingowego, poznali aktorów, którzy użyczają głosów znanym postaciom z filmów animowanych. Podczas warszatów nauczyliśmy się jak rozgrzewać nasz aparat mowy, oraz mieliśmy okazję wspólnie nagrać dialog do filmu animowanego. Na zakończenie obejrzeliśmy film pt. "Epoka lodowcowa 5". Mocne uderzenie". To był bardzo udany poniedziałek !Pola Nadziei
W dniu 19 października klasa 3a brała udział w uroczystym sadzeniu żonkili w ramach ogólnopolskiej akcji "Pola Nadziei" przed Urzędem Dzielnicy Praga - Południe. W uroczystości uczestniczyli: p. Małgorzata Wiaderna- dyrektor Szkoły Podstawowej nr 255, Burmistrz Dzielnicy Praga - Południe, radni dzielnicy, a także inni zaproszeni goście."A niech to czykolada."
Dnia 19.10.17 r. Klasa 3 D wybrała się na wycieczkę do Teatru Powszechnego na Spektakl pt. "A niech to czykolada. "„JESTEŚMY RÓŻNI, A TACY PODOBNI” – WARSZTATY NA TEMAT AFRYKI
18 października klasa 6c miała ogromną przyjemność uczestniczyć w warsztatach w Centrum Wielokulturowym, dotyczących egzotycznej Afryki. Naszymi przewodnikami byli Senait i Elmi, dla których Afryka była domem przez wiele lat. Poznaliśmy elementy kultury tradycyjnej, ale także współczesnej: jak np. muzyka popularna. Te warsztaty to były także prywatne historie trudnej drogi do Polski Senait i Elmiego. Bez wątpienia było to dla nas spotkanie z optymizmem i radością naszych prowadzących, które w połączeniu z naszą naturalną ciekawością świata stanowiły mieszankę wybuchową pozytywnego uśmiechu! Z pewnością skorzystamy jeszcze z gościnności Centrum. Klasa 6c z WychowawcąW poszukiwaniu jesieni
18 października uczniowie klasy Ia i Ib wybrali się na wycieczkę do parku w poszukiwaniu oznak jesieni. Tego dnia pogoda wyjątkowo dopisała. Pierwszoklasiści na początku odwiedzili plac zabaw, gdzie miło spędzili czas w promieniach jesiennego słońca. Następnie wszyscy udali się na spacer, podczas którego podziwiali jesienną szatę drzew. Przechodząc alejkami zbierali różnokolorowe liście, z których powstały piękne jesienne bukiety. Po powrocie do szkoły liście posłużyły do wykonania prac plastycznych, które można obejrzeć w ,,Albumie fotograficznym". To był bardzo miły dzień!Wesołe jest życie szkoły
We wtorek 17.10.2017r. klasa 6a zaprosiła uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły na akademię z okazji Święta Edukacji Narodowej. Tym razem na wesoło i z przymrużeniem oka odsłoniliśmy widzom tajemnice pokoju nauczycielskiego. Pokazaliśmy, z jakim trudem nauczyciel prowadzi lekcje w niesfornej klasie. Scenki były przeplatane parodiami znanych przebojów muzycznych, które tak wszystkim zapadły w ucho, że jeszcze długo po przedstawieniu były nucone na korytarzach.
Niełatwy Słowacki
W poniedziałek 16.10.2017r. najstarsze klasy wybrały się na musical "Balladyna" do "Och - Teatru". Spektakl robił wrażenie, a niektóre sceny wywołały nawet dreszczyk emocji. Mroczne okolice Gopła, przejmująca muzyka i żądna władzy żona Kirkora czyniły spektakl niezwykle poważnym. Na szczęście nieco humoru wnosił na scenę Grabiec, który zdobył największą sympatię widzów. Musical przybliżył nam dramat, który w klasie ósmej będzie naszą lekturą obowiązkową.Ślubowanie klas pierwszych
16 października w naszej szkole miała miejsce uroczystość ślubowania klas pierwszych. Wszyscy w skupieniu wsłuchiwali się w tekst ślubowania i zgodnie obiecywali wzorowo wypełniać obowiązki ucznia. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna w wykonaniu pierwszoklasistów. Był to ich pierwszy publiczny występ w nowej szkole, ale świetnie sobie poradzili. Panie wychowawczynie były naprawdę dumne ze swoich podopiecznych.Code Week 2017
Nasza szkoła również włączyła się w tegoroczne obchody Europejskiego Tygodnia Kodowania. Na zajęciach informatyki uczniowie wykonywali projekty w Scratchu zachęcające do udziału w Code Week. Powstały ciekawe prace, które można obejrzeć w galerii. Zapraszamy!Wizyta w wojsku
W piątek 13 października klasy drugie wybrały się na wycieczkę do Jednostki Wojskowej w Wesołej. Wszyscy mieliśmy przeżyć bez liku. Jednych zachwyciła wizyta w schronie, inni z radością zwiedzali od środka pojazdy bojowe, a jeszcze inni podziwiali broń prezentowaną przez żołnierzy. Dodatkową atrakcją była degustacja grochówki w namiotach wojskowych. Ta wycieczka na długo zostanie w naszej pamięci.Lekcja historii inaczej.
W piątek, jak co roku, odwiedziło naszą szkołę Bractwo Kerin. Uczniowie wzięli udział w żywej lekcji historii, wcielali się w postacie św. Wojciecha, Mieszka I, Bolesława Chrobrego i chętnie odgrywali scenki z historii Polski. Lekcja wszystkim bardzo się podobała.Samorząd Uczniowski
W roku szkolnym 2017/2018 wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego klas 4-7 wygrała Aleksandra Frańczuk (klasa VIIa). Na zastępcę przewodniczącego została wybrana Natalia Bednarska (klasa IVb). Gratulujemy!Zabawy z powietrzem
W środę 4 października klasa 3 c wybrała się na warsztaty przyrodnicze do lubianego przez naszych uczniów Miasteczka Przyrody. Tematem spotkania były zabawy z powietrzem. Braliśmy udział w wielu ciekawych doświadczeniach i eksperymentach. Niedługo znów wrócimy do Miasteczka Przyrody tym razem na zabawy z wodą. Już nie możemy się doczekać !Łączymy pokolenia
Dnia 4 października, jak co roku, nasza szkoła gościła seniorów z Dziennego Domu Pomocy Społecznej. Spotkanie rozpoczął występ, który dosłownie połączył pokolenia. Goście mieli przyjemność wysłuchać piosenki „Białe róże” wykonanej przez jednego z seniorów pana Lucjana Kuczyńskiego i uczennicę naszej szkoły Sarę Ahmed Ali Ahmed. Kolejnym punktem programu był występ kabaretu „Szpila”, który swoim występem rozbawił seniorów, dostarczył dużo śmiechu i pozytywnych emocji. Następnie czas umilił koncert chóru szkolnego, który poprzez swój program „Na ludową nutę zaśpiewajmy razem” rozruszał wszystkich zebranych. Cała sala brzmiała jednym, ludowym głosem, w rytm takich piosenek jak: „Hej bystra woda”, czy „Szła dzieweczka”. Po hucznym i wesołym koncertowaniu seniorzy mieli okazję wykonać, w ramach warsztatów plastycznych z uczniami, gwiazdkę techniką origami. Zostali również obdarowani choinkami, zrobionymi własnoręcznie przez nasze dzieci i młodzież. Spotkanie dostarczyło wszystkim wiele radości oraz uświadomiło, że można wspólnie bawić się pomimo różnicy pokoleń.
Hulakula
2 października uczniowie klasy 2 a w wyśmienitych humorach odwiedzili Hulakula Rozrywkowe Centrum Miasta. Wizytę tę klasa wygrała w konkursie "Rowerowy maj" jako najaktywniejsza klasa w szkole. Przez godzinę dzieci bawiły się na wielkim placu zabaw z licznymi przeszkodami, basenikami z piłeczkami itp. Było naprawdę wspaniale.Złota polska jesień
Uczniowie klasy 3 c - 2 października wybrali się na poszukiwanie jesieni do podbliskiego parku. Zabawy na świeżym powietrzu to to co lubimy najbardziej, przy okazji udało nam się znależć wiele skarbów Pani Jesieni, zebraliśmy kasztany i żołędzie oraz ułożyliśmy piękne bukiety z kolorowych liści. To był bardzo udany poniedziałek !Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
29 września 2017 r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Obchody te miały na celu przypomnienie tabliczki mnożenia, jak również przypomnienie o jej przydatności w życiu codziennym. Na korytarzu szkolnym pojawiły się plakaty "Z tabliczką mnożenia w tle" wykonane przez uczniów, a także barwne gazetki, z których uczniowie mogli czerpać informacje na temat tabliczki mnożenia. Nauczyciele matematyki wyłonili z każdej klasy "Mistrzów tabliczki mnożenia", którzy na korytarzach w czasie przerw przepytywali chętnych uczniów, nauczycieli oraz innych pracowników szkoły ze znajomości tabliczki mnożenia. Zwieńczeniem tego święta był turniej "Piłkarz matematyki", który wywołał wiele emocji. Gratulujemy zwycięzcom! :)Klasowi mistrzowie tabliczki mnożenia
kl. 4a
Kornelia Piwońska
Konstanty Sobota
Rosa Linaje-Wardzińskakl. 4b
Filip Wallewein
Zuzanna Stanikkl. 4c
Mateusz Brak
Maciej Krywultkl. 4d
Aleksandra Kowalska
Lena Kaczor
Alicja Naglikkl. 4e Ciechomska Joanna
Korzeniewska Lidia
Wyrwas Tymonkl. 5a
Karolina Chada
Jakub Derelkowski
Paweł Rajpoldkl. 5b
Maciej Matusiak
Norbert Suchocki
Natalia Jurczakkl. 5c
Damian Gozdek
Maria Pieczarkakl. 6a
Łukasz Lewczuk
Oliwia Czerniawska
Julia Żołyńskakl. 6b
Wiktoria Chudek
Weronika Wołoszkl. 6c
Malik Khatsiev
Krystian Wehczyński
Anna Janowskakl. 7a
Kacper Bobruk
Emilia Krukowska
Jan Żołyńskikl. 7b
Alan Włudarski
Kacper BanasikW szkolnym turnieju "Piłkarz matematyki" I miejsce zdobyli:
Rosa Linaje- Wardzińska z kl. 4a na poziomie klas 4
Karolina Chada z kl.5a w klasach 5
Łukasz Lewczuk z kl 6a w klasach 6
Emilia Krukowska z kl. 7a w klasach 7Festiwal Nauki
26 września klasa 7a udała się do Muzeum Narodowego w ramach Festiwalu Nauki na lekcję ,,Woda: wróg, czy przyjaciel". Uczniowie poznali historię Holandii, gdzie człowiek ciągle zmagał się z wodą. Opowieść o budowie tam, kanałów i wiatraków, które stały się znakiem rozpoznawczym tego kraju dopełniły obrazy powstałe w złotym wieku malarstwa niderlandzkiego.PO RAZ DRUGI POMAGAMY! POMOC MIERZONA KILOMETRAMI
We wrześniu uczniowie klas 4-7 na lekcji wychowania fizycznego włączyli się do akcji Endomondo Pomoc Mierzona Kilometrami. Bieg rozpoczęli nauczyciele wychowania fizycznego wraz z dyrekcją szkoły. Za ich przykładem pobiegli wszyscy chętni uczniowie. Wspólnymi siłami pobiliśmy wynik ustanowiony w 2016 roku 32km i ustaliliśmy nowy rekord 37 km! :) Każdy kilometr jest przeznaczony dla dzieci z niepełnosprawnością ruchową. Podczas podsumowania akcji wylosowana osoba z każdej klasy otrzymała pamiątkową koszulkę PMK(dziękujemy zespołowi POMOC MIERZONA KILOMETRAMI za otrzymane koszulki). Za rok bijemy nowy rekord! :)„Od niej wszystko się zaczęło” czyli Międzynarodowy Dzień Kropki
W tym roku po raz pierwszy w naszej szkole świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Opowieść o Vashti- dziewczynce, której brakowało wiary we własne możliwości, poruszyła serca dzieci z klas 0-III. Książka „The Dot”, z której pochodzi ta historia, opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie.Tego dnia w naszej szkole obowiązywał strój kropkowy. Lekcje zamieniły się w pracownie rozwijające twórcze myślenie i kreatywność. Powstały wspaniałe galerie prac np. na temat „Jedna mała kropka może stać się…”, „Muchomory” lub „Kropkowe stwory”. Dzieci tworzyły farbami kompozycje złożone z różnej wielkości kropek lub łącząc kropki wyczarowywały ciekawe obrazki. Pomysłom nie było końca! Również na zajęciach komputerowych w programie Paint powstały prace z kropką w tle. W wielu klasach uczniowie wpisywali w kolorowe kropki swoje zdolności, mocne strony i dekorowali nimi Drzewo Talentów. Dzień Kropki stał się również okazją do poznania niezwykłego systemu znaków pisma Braille’a. Uczniowie klas trzecich próbowali zapisać swoje imiona właśnie za pomocą tych znaków. Historia Vashti oraz kropki były tematem śpiewanych tego dnia radosnych piosenek. Znalazł się też czas na kropkową sesję zdjęciową. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć! To był wyjątkowy dzień i kropka!!!
POLA NADZIEI 2017/2018
Za nami kolejna edycja akcji hospicyjnej "Pola Nadziei". Zebrane datki przekazaliśmy Ośrodkowi Hospicjum Domowe, który prowadzi opiekę nad nieuleczalnie chorymi, nad osobami w żałobie oraz realizuje działania edukacyjne. W zamian otrzymaliśmy cebule żonkili, które są symbolem akcji oraz niepowtarzalnymi cegiełkami. Żonkile już zasadziliśmy, powiększą naszą kolekcję, podkreślą nadejście wiosny i przypomną o sile nadziei...2 a w Muzeum Warszawy
19 września klasa 2 a odwiedziła Muzeum Warszawy. Pogoda tego dnia nam dopisała. Podczas spaceru po Starówce wysłuchaliśmy kilku mniej znanych legend warszawskich. Odszukaliśmy też ślady pazurów Bazyliszka na jednej z kamienic mieszczących się przy ulicy Krzywe Koło, a także odnaleźliśmy kamień w kształcie hełmu , który mógł należeć do zamienionego w głaz rycerza. Na koniec wszyscy poprosiliśmy dzwon znajdujący się na Kanonii o spełnienie naszych marzeń. Teraz cierpliwie czekamy na to, iż się ziszczą.Klasy czwarte w Centrum Pieniądza NBP
19 września klasy 4c i 4e uczestniczyły w zajęciach "Orzeł czy reszka, gdzie zwierzak mieszka?" w Centrum Pieniądza NBP. Uczniowie poznali historię, budowę i rodzaje monet. Rozwiązując zagadki podążali tropem zwierząt ukrytych na monetach z całego świata. Ogromne wrażenie wywarł na uczniach Skarbiec, a w nim sztabka złota, którą mogli wziąć w ręce.Spotkanie autorskie
14 września w bibliotece klasa 7a miała przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z historykiem i dziennikarzem Michałem Wójcikiem. Uczniowie mieli okazję poznać kulisy powstawania książek i fragmenty takich pozycji jak: ,,Ostatni", ,,Królestwo za mgłą".
„Ślimak, ślimak pokaż rogi” czyli klasa 3e na warsztatach w Miasteczku Przyrody.
W dniu 13 września klasa 3e udała się na warsztaty do Miasteczka Przyrody. Podczas bardzo interesujących zajęć poznaliśmy różne gatunki ślimaków lądowych i wodnych, ich budowę oraz obejrzeliśmy wiele pięknych muszli. Mieliśmy możliwość nakarmić ślimaki i przekonać się, że nie lubią sera. Bardzo ciekawe było oglądanie ich sposobu poruszania się, gdy sunęły po specjalnie przygotowanych szklanych płytkach. Ich naśladowanie okazało się bardzo męczące, ale przysporzyło nam dużo śmiechu. Na koniec każdy własnoręcznie wykonał z plasteliny pięknego ślimaka i zaprezentował go innym uczniom. Teraz już zawsze po deszczu będziemy patrzeć pod nogi, by nie zdeptać tych ciekawych stworzeń.SPRZĄTANIE ŚWIATA 2017
Również w tym roku odrobiliśmy lekcję z Akcji Sprzątania świata. Hasło przewodnie "Nie ma śmieci - są surowce" jest nam bliskie, ponieważ w naszej szkole systematycznie organizowane są zbiórki makulatury, baterii i elektrośmieci. Mimo niesprzyjającej pogody, posprzątaliśmy teren w pobliżu szkoły. Dodatkowo stworzyliśmy wiele własnych plakatów, zachęcających do nieśmiecenia i segregowania opakowań.
" Akcja Labirynt"
11 września klasa 3a udała się na warsztaty artystyczne " Akcja Labirynt" do Synfonii Varsovii. Nasi uczniowie mieli okazję wziąć udział w warsztatach tanecznych, malarskich, gry na bębnach, a także mogli nagrać własny utwór w zainspirowanym studiu nagraniowym. Tanecznym krokiem zaczynamy nowy rok!Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
4 września rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Przed nami 10 miesięcy intensywnej, ale także ciekawej i twórczej pracy. W nowym roku życzymy wszystkim mądrości i wytrwałości w zdobywaniu nowych umiejętności.