• REGULAMIN WYPOŻYCZALNI

1. Ze zbiorów biblioteki mogą korzystać uczniowie, pracownicy szkoły i rodzice.

2. Jednorazowo można wypożyczyć 2 książki na okres 1 miesiąca. Jeżeli czytelni nie zdąży przeczytać książki w wyznaczonym terminie można poprosić o przedłużenie terminu zwrotu.

3. Obowiązkowe lektury szkolne wypożycza się na cały okres ich opracowania. Niezwłocznie po opracowaniu lektury, należy ją oddać do biblioteki.

4. Uczniowie przygotowujący się do referatów, konkursów, olimpiad itp. mogą wypożyczyć nieograniczoną liczbę książek.

5. Książki należy szanować . W tym celu uczeń ma obowiązek posiadania własnej podpisanej koszulki foliowej, w której przenosi  każdorazowo książkę do domu.

6. W przypadku zniszczenia lub zagubienia książki należy odkupić taką samą książkę (ewentualnie przynieść inną o równej lub większej wartości – po uzgodnieniu z bibliotekarzem).

7. Pod koniec roku szkolnego (do 30 maja) wszystkie książki muszą być zwrócone do biblioteki szkolnej.

REGULAMIN UDOSTĘPNIANIA PODRĘCZNIKÓW

w Szkole Podstawowej Nr 255

1. Podręczniki udostępniane (WYPOŻYCZANE) uczniom do użytkowania w roku szkolnym 2022/2023 są własnością szkoły.

2. Według zaleceń MEN mają być one użytkowane przez 3 kolejne roczniki danego poziomu.

3. Każdy egzemplarz podręcznika jest wpisany do inwentarza biblioteki, ma nadany numer oraz jest opatrzony pieczątką biblioteki szkolnej.

4. Biblioteka szkolna wypożycza uczniom podręczniki/poszczególne części podręcznika wg następujących zasad:

a) rodzic jest zobowiązany własnoręcznym podpisem potwierdzić odbiór podręcznika/każdej z części podręcznika;

b) potwierdzenie podpisem odebrania podręczników jest równoznaczne z zaakceptowaniem zasad regulaminu udostępniania podręczników;

c) rodzic jest zobowiązany obłożyć podręczniki w foliową okładkę, aby nie uległy one zniszczeniu w trakcie użytkowania;

d) każdy podręcznik/część podręcznika musi być w wyznaczonym miejscu podpisany imieniem i nazwiskiem ucznia, użytkującego podręcznik w danym roku;

e) podręczniki powinny być zwrócone w niezniszczonym stanie do końca roku szkolnego;

f) w przypadku zniszczenia (pobrudzenia, zalania, pogięcia, podarcia kartek lub okładki, zgubienia płyty, która jest częścią podręcznika) lub zagubienia podręcznika rodzic jest zobowiązany odkupić go lub zwrócić jego równowartość na podane przez szkołę konto do 20 czerwca 2023 roku.

g) jednym z kryteriów oceniania zachowania danego ucznia jest poszanowanie wypożyczonych podręczników szkolnych.