• Przedstawienie na lekcji języka polskiego

• W ramach utrwalenia znajomości utworu Adama Mickiewicza uczniowie klasy 7c wcielili się w bohaterów II części "Dziadów" i odegrali krótkie przedstawienie. To był świetny sposób na powtórkę materiału i naukę przez zabawę!

• Warsztaty Euroweek

• To już druga edycja Warsztatów Euroweek, w której uczestniczyli uczniowie klas dwujęzycznych. Tym razem odwiedzili Bystrzycę Kłodzką a także Wrocław i kopalnię uranu w Kletnie. Oprócz nauki języków obcych i zajęć warsztatowych, był czas na integrację, zabawę i nocne podchody. Ósmoklasiści kolejny raz udowodnili, że razem mogą więcej!

• 2c w Teatrze Capitol

• 1 grudnia  klasa 2 c miałam przyjemność obejrzeć spektakl "Brzechwa 2020" w warszawskim Teatrze Capitol. Podczas spektaklu dzieci mogły usłyszeć znane wiersze Jana Brzechwy w teatralne odsłonie. Na zakończenie na dzieci czekała  niesamowita niespodzianka- spotkanie na scenie ze Świętym Mikołajem, który miał dla każdego słodki upominek. Udało nam się również zrobić razem kilka pamiątkowych zdjęć- zapraszamy do ich obejrzenia.

• Śladami bohaterów "Kamieni na szaniec"

• 2 Listopada 2022 roku klasa 8b wybrała się na spacer śladami bohaterów "Kamienie na szaniec" A. Kamińskiego. Odwiedziliśmy wiele miejsc związanych  z treścią lektury. O każdym z nich  informacje przygotowali sami uczniowie. Byliśmy między innymi pod domem Rudego, w miejscu akcji pod Arsenałem, pod pomnikiem Kopernika.

• Wycieczka klasy 1d do Teatru Wielkiego

• 17.11.2022r. nasza klasa wybrała się na wycieczkę do Teatru Wielkiego na Interaktywną baśń muzyczną z cyklu Księżniczka Muzalinda.

Muzalinda, to pogodna i trochę szalona księżniczka rozkochana w muzyce, tańcu i śpiewie. Bawiliśmy się wraz z nią wspaniale, w jej pełnym dziwów królestwie. Napotkaliśmy tam przeróżne stwory, wróżki, wiedźmy, krasnale i skrzaty, o różnych charakterach, upodobaniach i humorach.

• Pasowanie na czytelnika 1d

• We wtorek, 8 listopada, w bibliotece szkolnej nasza klasa wzięła udział w Pasowaniu na Czytelnika. Wspólnie z Czerwonym Kapturkiem poznaliśmy i omówiliśmy regulamin korzystania z biblioteki, a także zasady wypożyczania książek. Ślubowaliśmy dbać o wypożyczane książki oraz oddawać je na czas. W ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” otrzymaliśmy w prezencie książkę pt. "Pierwsze abecadło", a także koszulki i zakładki do książek. Na zakończenie każdy z nas wypożyczył ulubioną książkę. Bardzo chętnie będziemy zaglądać do naszej szkolnej biblioteki.

• Pasowanie na czytelnika 1b

• 15.11 uczniowie klasy 1b zostali pasowani na czytelników naszej biblioteki szkolnej. Mieli okazję poznać zasady działania biblioteki, sposób zachowania się w niej czy reguły wypożyczania książek. Oprócz tego  wzięli udział w quizie znajomości bajek. Najważniejszym wydarzeniem było jednak uroczyste pasowanie, po którym każde dziecko wypożyczyło swoją pierwszą książkę. Uczniowie  od razu rozpoczęli czytanie, które kontynuowali nawet na przerwach między lekcjami.

• 11 listopada

• W przeddzień rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów klasy 8e. Tego dnia, o godzinie 11:11, odśpiewaliśmy również wspólnie hymn państwowy. Całość obchodów związanych z tym świętem, zwieńczył wieczór patriotyczny.

Nowa galeria Wieczór Patriotyczny została dodana do albumu fotograficznego

• PACZKA DLA CELESTYNIACZKA

• Serdecznie zapraszamy do udziału

w akcji charytatywnej

„ PACZKA DLA CELESTYNIACZKA”

na rzecz zwierząt ze schronisk

w Celestynowie i Józefowie.

Do  2 grudnia będzie odbywała się zbiórka : suszonych przysmaków, karm suchych  i mokrych dla psów i kotów,  żwirku, ryżu, makaronu. Ponadto zbieramy koce, zabawki dla zwierząt, szelki, obroże, smycze, środki zabezpieczające przed kleszczami

i pchłami . Dary dla zwierząt prosimy przynosić do sali  numer  1.

Bardzo prosimy o wsparcie

dla czworonogów!

• Wycieczka 1b do Centrum Edukacji Przyrodniczej w Powsinie

• W zeszły czwartek uczniowie klasy 1 b uczestniczyli w wycieczce do Centrum Edukacji  Przyrodniczej w Powsinie. Był to czas zarówno na zabawę, jak i naukę. Pan leśniczy przedstawił dzieciom podstawowe rodzaje drzew występujące w lesie oraz zwierzęta w nim zamieszkujące i ich zwyczaje. Dzieci miały okazję stworzyć własne drewniane drzewo malując je jedynie za pomocą elementów przyrody  leśnej.  Po nauce przyszedł oczywiście czas na zabawę i coś pysznego!

Nowa galeria Wycieczka 1b do Centrum Edukacji Przyrodniczej w Powsinie została dodana do albumu fotograficznego

• Lekcja w terenie - Śladami bohaterów "Kamieni na Szaniec"

• W ostatnich dniach klasa 8c udała się na wycieczkę "Śladami bohaterów Kamieni na szaniec". Przewodnikiem po Warszawie była nauczyciel języka polskiego pani Magdalena Herod, która przekazała wiele cennych informacji odnośnie bohaterów książki, a także miejsc nam jeszcze nieznanych. Podczas kilkugodzinnej wędrówki po stolicy zwiedziliśmy m.in. pomnik Lotnika, dom Rudego, dawną siedzibę Gestapo, Krakowskie Przedmieście, Pawiak oraz Powązki. Była to naprawdę cenna lekcja w terenie z której wyciągnęliśmy wiele informacji i wiemy, że możemy być wdzięczni Bohaterom Powstania za wolną ojczyznę.

Nowa galeria Lekcja w terenie - Śladami bohaterów "Kamieni na Szaniec" została dodana do albumu fotograficznego