• Mikołajki w 1d

• 06.12.2022 roku z okazji Mikołajek nasza klasa wybrała się do Muzeum Warszawskiej Pragi na  warsztaty pt. Praga na choinkę.
            Wspólnie stworzyliśmy niepowtarzalne ozdoby choinkowe inspirowane praskimi historiami. Wykorzystywaliśmy najróżnorodniejsze materiały: kolorowe i fakturowane papiery, tektury, sznurki i wstążki.
            Każdy z nas wyszedł z kompletem trzech własnoręcznie wykonanych dekoracji.
            Po powrocie do szkoły okazało się, że w czasie naszej nieobecności Święty Mikołaj zostawił pod choinką drobiazgi dla każdego z nas.

Nowa galeria Mikołajki w 1d została dodana do albumu fotograficznego

• Andrzejki w 1d

• W środę, 30 listopada 2022r., w naszej szkole odbyły się Andrzejki. Z tej okazji nasza klasa wspólnie z klasą 1a wzięła udział w dyskotece andrzejkowej. Po zakończonej dyskotece udaliśmy się na wróżby, które przygotowały starsze klasy.

Nowa galeria Andrzejki w 1d została dodana do albumu fotograficznego

• Wycieczka klasy 1b do Teatru Powszechnego

• 22.11.2022 roku klasa 1 b uczestniczyła w wycieczce  do Teatru Powszechnego. Uczniowie mieli okazję zwiedzić miejsca, które na co dzień nie są dostępne dla widzów. Dzięki tej wycieczce dowiedzieli się czemu służy garderoba, gdzie przechowywana jest scenografia, gdzie tak naprawdę ukrywa się sufler, ile osób w rzeczywistości odpowiada za proces powstania przedstawienia. Uczniowie poznali również główne zadania oświetleniowca, reżysera, kostiumografa, scenarzysty i aktora. To była bardzo ciekawa i rozwijająca lekcja dla naszych uczniów, po której większość chciała zostać, nie aktorem, a dyrektorem teatru!

Nowa galeria Wycieczka klasy 1b do Teatru Powszechnego została dodana do albumu fotograficznego

• Przedstawienie na lekcji języka polskiego

• W ramach utrwalenia znajomości utworu Adama Mickiewicza uczniowie klasy 7c wcielili się w bohaterów II części "Dziadów" i odegrali krótkie przedstawienie. To był świetny sposób na powtórkę materiału i naukę przez zabawę!

• Warsztaty Euroweek

• To już druga edycja Warsztatów Euroweek, w której uczestniczyli uczniowie klas dwujęzycznych. Tym razem odwiedzili Bystrzycę Kłodzką a także Wrocław i kopalnię uranu w Kletnie. Oprócz nauki języków obcych i zajęć warsztatowych, był czas na integrację, zabawę i nocne podchody. Ósmoklasiści kolejny raz udowodnili, że razem mogą więcej!

• 2c w Teatrze Capitol

• 1 grudnia  klasa 2 c miałam przyjemność obejrzeć spektakl "Brzechwa 2020" w warszawskim Teatrze Capitol. Podczas spektaklu dzieci mogły usłyszeć znane wiersze Jana Brzechwy w teatralne odsłonie. Na zakończenie na dzieci czekała  niesamowita niespodzianka- spotkanie na scenie ze Świętym Mikołajem, który miał dla każdego słodki upominek. Udało nam się również zrobić razem kilka pamiątkowych zdjęć- zapraszamy do ich obejrzenia.

• Śladami bohaterów "Kamieni na szaniec"

• 2 Listopada 2022 roku klasa 8b wybrała się na spacer śladami bohaterów "Kamienie na szaniec" A. Kamińskiego. Odwiedziliśmy wiele miejsc związanych  z treścią lektury. O każdym z nich  informacje przygotowali sami uczniowie. Byliśmy między innymi pod domem Rudego, w miejscu akcji pod Arsenałem, pod pomnikiem Kopernika.

• Wycieczka klasy 1d do Teatru Wielkiego

• 17.11.2022r. nasza klasa wybrała się na wycieczkę do Teatru Wielkiego na Interaktywną baśń muzyczną z cyklu Księżniczka Muzalinda.

Muzalinda, to pogodna i trochę szalona księżniczka rozkochana w muzyce, tańcu i śpiewie. Bawiliśmy się wraz z nią wspaniale, w jej pełnym dziwów królestwie. Napotkaliśmy tam przeróżne stwory, wróżki, wiedźmy, krasnale i skrzaty, o różnych charakterach, upodobaniach i humorach.

• Pasowanie na czytelnika 1d

• We wtorek, 8 listopada, w bibliotece szkolnej nasza klasa wzięła udział w Pasowaniu na Czytelnika. Wspólnie z Czerwonym Kapturkiem poznaliśmy i omówiliśmy regulamin korzystania z biblioteki, a także zasady wypożyczania książek. Ślubowaliśmy dbać o wypożyczane książki oraz oddawać je na czas. W ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” otrzymaliśmy w prezencie książkę pt. "Pierwsze abecadło", a także koszulki i zakładki do książek. Na zakończenie każdy z nas wypożyczył ulubioną książkę. Bardzo chętnie będziemy zaglądać do naszej szkolnej biblioteki.