• Bezpiecznie z policją

• 7 września odwiedziła naszą szkołę pani policjantka. Opowiedziała uczniom klas 1-3 o zasadach ruchu drogowego, jak powinna wyglądać bezpieczna droga do szkoły i ze szkoły, a także przypomniała wszystkim uczestnikom spotkania numery alarmowe. Oprócz tego omówiła z uczniami różne sytuacje, w których powinni zadbać o własne bezpieczeństwo.

Nowa galeria Bezpiecznie z policją została dodana do albumu fotograficznego

• Sprzątanie świata

• 29. Finał ogólnopolskiej Akcji Sprzątanie świata odbywał się od 16 do 18 września, wolontariusze wyruszyli, by posprzątać Polskę pod hasłem: „Wszystkie śmieci są nasze”. W dniach 14 i 15 września uczniowie klas 8  naszej szkoły wzięły udział w akcji Sprzątanie Świata, podejmując się zespołowego wysiłku na rzecz ochrony naszego środowiska. Hasło tegoTo wydarzenie pokazuje, że młodzi ludzie wiedzą o zagrożeniach związanych z zanieczyszczonym środowiskiem i są gotowi działać żeby im zapobiec. Sprzątanie świata to nie tylko akcja mająca na celu usunięcie widocznych śmieci z naszego otoczenia. To także moment refleksji nad naszymi codziennymi nawykami i ich wpływem na środowisku w którym żyjemy. Ta akcja to również przykład edukacji ekologicznej w praktyce. Uczniowie uczą się, że dbanie o środowisko to nie tylko slogan, ale konkretne działania, które mają wpływ na naszą planetę. Sprzątanie środowiska przez klasy 8 i 7 to nie tylko wkład w ochronę naszej planety, ale także przykład dla innych szkół i społeczeństwa. To dowód, że nawet młodzi ludzie mają wpływ na nasz świat, wystarczy tylko, że się w to odpowiednio zaangażują.

Nowa galeria Sprzątanie świata została dodana do albumu fotograficznego